Hastane Temizliği

Hastane Temizliği

Hastane Temizliği, Sağlık Bakanlığının belirlediği koşullarla hastanelerin temizliği ve dezenfeksiyon işlemleri Uzay Temizlik şirketi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. İnsanlarla dolup taşması ve gelen gidenin çok olması hastanelerin çok tozlanmasına ve mikropların oluşmasına neden olmaktadır. Hastanelere hasta insanların tedavi amaçlı olarak gitmesi kendilerinde oluşan mikropların her yere bulaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle hastanelerin temizliği çok önemlidir ve uzman ekiplerce yapılmalıdır.

Hastanelerin yoğun olması ve her zaman hizmet veriyor olması hastanelerin boş olmayacağı anlamına gelmektedir. Temizlik işlemleri insanlar varken yapılması gerekmektedir. Bu nedenle temizlik işlemleri uzman ekipler tarafından sessiz ve pratik şekilde yapılması gerekir. Uzay Temizlik Şirketimize hastane temizliği için başvuru yapabilirsiniz.

Hastanede Temizlik işlemeleri gerçekleştirilirken kullanılacak olan malzemelerin bakteri ve mikropları yok etmesi ve insan sağlığına zarar vermemesi gerekmektedir. Bu nedenle kullanılacak malzemeler iyi araştırılmalı ve Sağlık Bakanlığının tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Kullanılan malzemelerin kullanılacağı bölümlerin bile farklı olması gerekmektedir. Çünkü hastanede yer alan bölümlerin temizliği farklı şekilde yapılabilir.

Hastane temizliği kurallarına göre temizlik elemanlarının kendi sağlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir. Firmamızın hastane temizliği talimatı ile görevlendirmiş olduğu elemanların iş güvenliğinin sağlanması için ihtiyaca uygun olarak iş kıyafeti, eldiven ve maske ile bone takması sağlanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da sağlık kuruluşlarında ortaya çıkan atıkların diğer kurumlardaki sıradan çöplerden farklı olarak tehlikeli olabilmesidir. Bu nedenle hastane temizliği talimatı kapsamında atıklar toplanırken uygun noktalarda biriktirilmesine ve doğru koruma tedbirleri alınarak tıbbi atıkların toplanmasına özen gösterilmelidir.

Open chat
Nasıl yardımcı olabilirim?